Teknik Tercüme ve Teknik Çeviri

Teknik tercümelerin en zor olan kısmı içerisinde çok fazla derecede günlük kullanım dışında olan teknik terimler barındırmasıdır. Bunlar örnek göstrecek olursak eğer teknik kullanım kılavuzları, teknik bilgi teknolojileri, teknik alanlar içeren kozmetik ürün tanıtımları, teknik inşaat, teknik gemi endüstrisi, teknik bilişim çözümleri ve bunun gibi birçok teknik terim içeren tercümeleri kapsamaktadır.

Bu sebepten dolayı Tercüme büromuz bu tür teknik dokümanları ya da projeleri seçilmiş uzman tercüman kadrosuyla dokümanları dikkatli bir şekilde inceleyip, teknik terimlerin anlamları bozulmadan tam karşılıklarıyla kullanarak, eksiksiz ve hatasız olarak tercümesini yapmaktadır. Sizi en memnun etmenin yolunun, en kısa zamanda ve en iyi işi çıkarmak olduğunu unutmamaktayız.

Yılların geçmesiyle teknolojinin ve globalleşmenin artmasıyla firmalar deniz aşırı ülkelerde kendilerine ait şubeler ya da başka şirketlerle anlaşmalar yapmaktadırlar. Bu süreç zarfında her iki tarafında birbirlerinden bekledikleri finansal veriler ve değerler var; fakat bunlar Teknik çevirilerdeki gibi Finansal çevirilerde de kendine has finansal terimler bulunmaktadır.

Tercüme büromuza gelen finansal döküman belgeleri yani banka raporları, sigorta poliçeleri, kar ve zarar raporları, faturalar, ihale evrakları, hisse bilgileri ve bunun gibi finansal özellik taşıyan belgeleri içeriğindeki terimlere dikkat edilerek; tablolarını aynen orjinaline uygun şekilde kendi uzman teknik çeviri yapan tercümanlarımızca yapılmaktadır.

 çeviri bürosu

main content banner 1

main content banner 2

Müşteri Hizmetleri

+90 312 354 2840

   +90 543 354 2840