Tıbbi Tercüme

Tıbbi tercüme hizmeti almak istediğiniz medikal tercümeleriniz tamamen doktorlardan oluşan ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Türk hekimlerin yaptığı çeviriler, size teslim edilmeden önce ana dili hedef dil olan yabancı hekimler tarafından redakte edildikten sonra size teslim edilir.

Medikal alanda tıbbi branş ve medikal konu içeriğinin tamamen doktorlardan oluşan çeviri tercüman ekibimizle her dilden her dile çevrilmesi hizmeti tıbbi tercümedir. Çalışmalarımızda sadece ilgili dile hakim olmanın değil, konu hakkında da uzman olmanın önemini farkındayız. Uzman doktorlarımız dile hakimiyetleri, tecrübeleri ve konuyla ilgili uzmanlık alanları sayesinde sizlere en yüksek kalitede hizmet sunmaktadırlar.

Hizmet verdiğimiz medikal ve tıbbi çeviri alanları;

Medikal Çeviri Alanları
Tıbbi makale çevirisi
Olgu sunumu çevirisi
Uzmanlık Tezi çevirisi
Makale özeti
Klinik çalışma raporu
Epikriz raporu
Makale düzenleme ve gözden geçirme
İlaç ve medikal cihazlar için kullanma kılavuzları
Medikal Akademik Çeviri
Medikal Metin Yeminli, Noter vb. Tasdikli Çevirisi
Hasta Raporu ve Tıbbi Test Çevirisi
Medikal Kitap, Katalog, Broşür, Web İçerik Çevirisi
Çevirinin hazırlandığı hedefle ilgili bilgi verildiği takdirde, bilimsel kavramlar ve sunum hedefe göre hazırlanır.

Tıbbi Tercüme Alanlarında Hangi Tercüme Büroları Tercih Edilmeli?

Tıbbi çeviri, yalnızca tıp doktorları tarafından yapılmalıdır. Tercih edilecek Tercüme bürosunda tıp alanında yetkin kişilerin bulunmasına dikkat edilmelidir. Türkçe yazılmış bir ilaç prospektüsünü dahi anlamak zorken, çok sayıda tıp terimi içeren akademik bir makaleyi anlamak ve bunu yabancı bir dile tercümesini yamak çok daha zor olacaktır. Bu nedenle tıbbi makale tercümesi yaptıracağınız Tercüme bürosunun tıp doktoru çevirmenlerle çalışması büyük önem arz etmektedir.

 çeviri bürosu

main content banner 1

main content banner 2

Müşteri Hizmetleri

+90 312 354 2840

   +90 543 354 2840