This website works best with JavaScript enabled

Tercüme Bürosu çeviri bürosu

Müşteri Hizmetleri 

+90 312 354 2840

   +90 543 354 2840

Tercüme Bürosu

Yeminli çeviri, yeminli tercüman tarafınca kaynak dilden hedef dile aslına uygun çeviri edilmiş, tasdik edilmiş ve mühürlenmiş çevirilerdir. Yeminli Çeviri şirketi olarak, kadromuzda tam zamanlı birçok yeminli tercüman bulundurarak bütün dilde yeminli çeviri hizmeti vermekteyiz.
Yeminli Tercümanlık; Noterlerin, yabancı dilde üniversite / Lisans düzeyinde diploması olan şahıslara, aslına oranlı çeviriler üreteceğine dair yemin ettirerek ve yazılı olarak da bu yemini imzalatmak sebebiyle tanıdığı yetkidir.

Yeminli tercüman, ürettiği çeviriye yorum katamaz, dosyanın orijinalinden (aslından) başka bir anlama ve ifadeye yer veremez, dökümanda değişiklik yapamaz. Her yeminli tercümanın ihtisas sahibi olduğu hususlar vardır. Bir tercümanın yeminli tercüman olması, onun her konuda çeviri yapabileceği anlamı taşımaz. Bu tamamen tercümanın kendi insafına kalmıştır. Neticede ürettiği çevirinin altına imza atacak ve sorumluluğu alacak o kişidir. Yeminli Çeviri ofisi olarak, çevirisi istenilen tekstin, alakalı tekst konusunda branşlaşmış ve tecrübeli tercümana verilmesini, nesnel olarak birden fazla hususa hakim, ofis tercümanlarımızdan mesul müdür Baş tercümanımızca belirlenmektedir. Böylelikle, çeviri tekstleri, hususunda branşlaşmış ve tecrübeli profesyonel tercümanlarımızca olması gereken nitelikte meydana getirilerek, gereken sorumluluğun taşınması manasında sağlıklı neticelere ulaşılmaktadır.

Yeminli tercüman olacak şahısların ülkemizde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması kesin şarttır. Yeminli tercümanın ürettiği ve kaşeleyip imzaladığı, tasdik ettiği belge yeminli çeviridir. Yeminli tercümanın ürettiği çevirinin noter onayını sadece çevirmenin yemin zaptının bulunduğu noter tasdik etmektedir. Çevirmenin herhangi bir noterde yemin zaptının olması, çevirmenin imzasının başka bir noter tarafınca da tanınacağı anlamına gelmemektedir.

 

İletişim Formu 

Lütfen mesajınızı yazınız.

Tercüme Bürosu 

Tüm Dillerde Tercüme Bürosu dünyanın tüm resmi dillerinde her nevi sözlü ve yazılı tercüme hizmeti sunan sektörünün önde gelen şirketlerinden biri olmaktan gurur duyuyoruz.

1392.cadde. No:1/27. Başak Plaza. İvedik Organize Sanayi Bölgesi. Ostim. Yenimahalle / Ankara
Tel: +90 312 354 28 40
info@ceviritercume.net

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440